Technologia
glamour
Autor: SUPERADRIANME
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Czym są wizualizacje? W jaki sposób pomagają w wielu dziedzinach? Co najkorzystniej o nich wiedzieć?

Każdy z nas pragnąłby widzieć więcej, lepiej, dostrzegać problemy w innej skali, szczególnie takiej, jaka ukazuje różnorakie składowe. To niestety nie za bardzo realne, lecz aktualna technologia pozwala na przybliżenie się do tego ideału.
parawan
Autor: Aquaform
Podpatrzone na: Aquaform

Szklane parawany łazienkowe we Wrocławiu - atrakcyjne rozwiązania dizajnerskie

W dzisiejszych czasach szkło jest o wiele bardziej uniwersalnym i różnym materiałem niż dawniej – jest obecna niezliczona ilość technik z zastosowaniem tego tworzywa. Coraz częściej szkło może posłużyć nie jedynie jako tworzywo na naczynia, okna lub ozdoby – staje się znacznie powszechne także w aranżacji wnętrz, zwłaszcza w salonach oraz łazienkach. Ze szkła mogą powstać tak różnorodne przedmioty, jak niezapomniane lustra, stylowe naczynia, witraże, nowoczesne rzeźby lub dekoracyjne panele – ograniczeniem jest w stanie być wyłącznie budżet , a także imaginacja dizajnera.
nowoczesny dom
Autor: Scott Jordan
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Inteligentny dom, czy raczej zbyteczny gadżet? Co powinniśmy wiedzieć o nowoczesnych systemach sterowania

Jeszcze całkiem niedawno temu inteligentne systemy sterowania mogliśmy oglądać tylko na filmach science-fiction. Możliwość wyłączenia światła w dowolnym pokoju albo ustawienie temperatury w naszym domu praktycznie z każdego miejsca na świecie wydawała się bardzo odległa. Za sprawą nowoczesnej technologii już teraz dostępne są takie rozwiązania. Ale jakie konkretnie?
lampa ledowa
Autor: kogakure
Podpatrzone na: www.flickr.com

Jaki typ oświetlenia warto zainstalować w naszym domu?

Powszechnie wiadomo, że oświetlenie stanowi integralną część naszego domu. Funkcjonowanie w otaczających nas warunkach bez jego zastosowania byłoby bowiem niemożliwe. Oprócz oczywiście swojej użytecznej funkcji, w szeregu przypadków dobrze dopasowane oświetlenie jest również w stanie wpłynąć na stworzenie ciekawych walorów wzrokowych. W związku z takim stanem spraw czynimy wszelkie wysiłki, aby cieszyć się stosownie dobranym układem oświetlenia w miejscu naszego zamieszkania.
szkło w praktyce
Autor: Jocelyn Kinghorn
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Pałac Królowej Śniegu, czyli schody szklane w naszych domach

O domach ze szkła już dane nam było czytać prawie wiek temu, więc mamy świadomość symboliki doskonalszego świata. Jednak jeśliby tak nasze wyobrażenie przemienić w rzeczywistość? I pokusić się o szklane schody?
żyrandol oświetlający salon
Autor: Nacho
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Źródła światła tradycyjne i nowoczesne

Rodzaj oświetlenia jest niezwykle istotny w każdym wnętrzu. Nie do wszystkich czynności i zadań wystarcza bowiem światło naturalne. Najbardziej niekorzystna sytuacja w tym względzie jest w zimie, kiedy bardzo wcześnie zapada zmrok i należy wtedy używać oświetlenia sztucznego. Jest w sumie dużo wnętrz, które w ogóle nie posiadają dostępu do światła słonecznego. Są to zwłaszcza pomieszczenia zlokalizowane poniżej poziomu ziemi.
żarówki
Autor: Mike Mozart
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Czy oświetlenie miast w technologii LED to rozwiązanie odpowiedniejszej niż dotychczasowe rozwiązania?

Poszukiwanie oszczędności to zasadnicza kwestia, która spada na głowy władz samorządowych w wielu miastach oraz w gminach. Najczęściej wykorzystywanym sposobem jest oświetlanie miast wyłącznie przez parę godzin wieczornych i nad ranem, aby zaoszczędzić wydatki związane z poborem prądu. Jednostkowe gminy dają przykład, że jest bardziej opłacalny sposób. Dzięki przemyślanej inwestycji w oświetlenie uliczne LED da radę oświetlać wszystkie miejsca w mieście przez całą noc, przy równoległym obniżeniu wydatków co najmniej o połowę.
oświetlenie led
Autor: Omar Bárcena
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Zdobywające coraz większą popularność oświetlenie ledowe

Ledowe oświetlenie stało się przebojem wśród klientów już jakiś czas temu. Generuje niemałe oszczędności, o których niemało osób mogłoby kiedyś nawet nie pomyśleć. Technologia LED jest więc zdecydowanie dominująca i jest to odpowiednio uzasadnione. Dotychczasowe żarówki nie spełniają już obowiązujących aktualnie norm, przez co stają się mniej użyteczne. Do wykonania rozwiązania takiego jak świetlówki led stosuje się najnowocześniejszą technologię, jaka umożliwia tworzenie znacznej liczby modeli przy zachowywaniu kosztów produkcji. Interesujący asortyment w sklepach zapewnia prędkie znalezienie wymaganej przez nas świetlówki i żarówki, jakich ceny ciągle spadają.
kuchnia
Autor: osseous
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Jakie światło zapewnia oczekiwany efekt ? Przeczytaj artykuł

Ludzie nie chcą wprowadzać nowości? Nic bardziej nietrafionego. Mało jest osób, które robią remonty w domu często. Gro ludzi wbrew pozorom od czasu do czasu dąży do tego by coś urozmaicić. Poza tym co jakiś czas panuje inna moda.
fototapety
Autor: jazz4ev
Podpatrzone na: http://www.sxc.hu

Fototapety są świetnym rozwiązaniem dla tych gospodarzy, którzy chcą mieszkać w oryginalnie urządzonych pomieszczeniach

Zwykłe malowanie ścian działowych nie każdemu się spodoba, więc ci bardziej kapryśni gospodarze chcą swoje mieszkanie urządzić w nieprzeciętny sposób. Obecnie aranżerzy podsuwają wiele ciekawych rozwiązań, więc ci, którzy dopiero co zakupili czy wybudowali nowy dom bądź odrestaurowują ten stary, na pewno nie będą uskarżać się na nudę. A fantastycznym pomysłem na wykorzystanie powierzchni murów będzie np. umieszczenie fototapety. Przeważnie zamawiamy takie fototapety, które mogą wprawić nas w wyśmienity nastrój.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.