Wybieramy meble ogrodowe – co mieć na względzie, aby cieszyć się relaksem pod gołym niebem?

Coraz ładniejsza pogoda to sygnał dla właścicieli ogrodów, że mogą zacząć uprzątać swoje trawniki oraz sadzić kwiaty. Muszą także zastanowić się nad właściwym miejscem do odpoczynku, jeśli dotąd nie zaopatrzyli się w drewniane stoły albo leżaki. Wybierając meble ogrodowe, podobnie jak w przypadku mebli do domu, musimy zyskać pewność w kilku kwestiach, by nowy nabytek cieszył nasze oczy oraz był funkcjonalny.

Salon w mieszkaniu
Autor: Carissa Rogers
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Największe znaczenie ma jakość mebli. Stoły ogrodowe powinny sprawdzać się i na imprezie urodzinowej dla szkrabów, i podczas spotkania ze znajomymi, gdy chcemy porozmawiać czy wypić kawę pod gołym niebem. To samo dotyczy krzesełek i innych elementów małej architektury, za którymi się rozglądamy – nie zawsze będą stać we właściwych dla siebie warunkach, więc muszą być odporne na deszcz oraz całodzienne słońce. Dobrze też, aby nie były za lekkie, ponieważ już lekki wietrzyk będzie w stanie je przewrócić. Z przeciwnej strony nie mogą być za ciężkie, bowiem przeniesienie ich będzie dla nas ogromną trudnością i zawsze będziemy potrzebować kogoś do pomocy. Najlepiej jest wybierać stoły i krzesła z drewna, które po właściwym zabezpieczeniu mogą służyć nawet wiele sezonów - . Jednak jeżeli lubimy zmiany oraz każdego roku chcielibyśmy cieszyć się nowym wyglądem ogrodu, od trochę za kosztownego na takie metamorfozy drewna lepiej jest odejść na rzecz rattanu, wikliny lub plastiku. Wiklinowe sofy sprawdzą się także na tarasie, a dzięki temu, iż będą stały pod dachem, tak szybko nie stracą koloru. Poza użytecznością i dobrą jakością coraz bardziej znaczący dla kupujących jest także design mebli ogrodowych, szczególnie dla tych, którzy jak wcześniej wspomniano, co wiosnę zastanawiają się, jakie zmiany wprowadzić we własnym ogrodzie. Pamiętaj tylko, iż nie zawsze nowocześnie prezentujące się meble będą komfortowe, zatem sprawdź je przed zakupem.

mieszkanie
Autor: Bill Wilson
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Choć ogród to nie sypialnia, jakiej aranżacja powinna nie pozostawiać nic do życzenia, gdyż to tutaj wypoczywamy po całym dniu zmagań, to jeśli będzie ładnie urządzona, również da nam wiele radości - Meble Marzenie. Nie ma bowiem nic bardziej przyjemnego aniżeli relaks na leżaku, z ulubioną, zimną kawą oraz słuchanie śpiewu ptaków – tak można spędzać każde popołudnie. Wystarczy, iż dzisiaj na wieczór przemyślisz, na jakich meblach ogrodowych ci zależy oraz z gotowym planem pojedziesz do sklepu.
21/01/25, 07:45:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.