Nieduża łazienka - wielki kłopot

Aranżacja niedużej umywalni w funkcjonalny jak też ergonomiczny sposób, bez rezygnacji z wszelakich udogodnień bywa nie lada wyzwaniem.


Jest wiele metod, przy wykorzystaniu których mała umywalnia będzie sprawiać odczucie przestronnej a równocześnie nie zabraknie w niej niezbędnego ekwipunku.


Pierwszy sposób 2 w jednym - Wanna + prysznic. Najlepsza opcja, gdy nie można sobie pozwolić na wygospodarowanie powierzchni dla dwóch toalet w domu, zaś potrzebujemy posiadać i jedno i drugie. Dzięki takowemu podejściu, w jednej małej łazience mamy do dyspozycji przeróżne opcje kąpieli zostawiając przy tym wystarczająco wiele miejsca dla pozostałego wyposażenia. Współcześnie w handlu osiągalne są rozmaite rodzaje wanien prysznicowych i z pewnością do każdego rodzaju łazienki odnajdziemy coś stosownego. Nad wanną sugeruję zamocować uchwyty na suszarkę, taka suszarka umieszczona ponad wanną nie zajmie na próżno naszej drogocennej powierzchni.


Sprawdź też

Urządzanie niewielkiej łazienki

łazienka
Autor: Lacobel.eu
Podpatrzone na: http://lacobel.eu/
Aranżacja niedużej toalety w funkcjonalny sposób, bez rezygnacji z wszelakich udogodnień może być nie lada wyzwaniem. Jest dużo strategii, przy zastosowaniu których mała toaleta będzie sprawiać wrażenie obszernej a zarazem nie zabraknie w niej niezbędnego ekwipunku.


zbliżenie - mieszkanie
Autor: You Tube - Tomasz Szafarek
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Istotne będą także należyte meble do łazienki. Nie może ich być za wiele, lecz tyle ażeby schować konieczne drobiazgi. Im mniej kosmetyków na widoku, tym toaleta bardziej uporządkowana. Doskonałym wyjściem jest np. umieszczenie pojemnych szuflad na kosmetyki, grzebienie do włosów a także suszarkę bezpośrednio pod umywalką.

Czy masz ochotę zgłębić opisywany temat z innej perspektywy? Nic prostszego - zwyczajnie kliknij ten odnośnik, ponieważ więcej zobaczysz tu (http://www.sklep.kunszt.pl/).

Dobrym pomysłem jest też "niewidoczna" szafka za zwierciadłem czy szafka ponad zabudową stelaża WC. Zaistniały w ten sposób schowek na papier toaletowy można sprytnie ukryć, obudowując stelaż podtynkowy WC tym samym materiałem, z którego zrobione zostały fronty szafki.


W niewielkich łazienkach nierzadko odchodzi się od wykorzystywania brodzików na rzecz tzw. odwodnień liniowych, które doskonale „wtopione” w nawierzchnię posadzki pozwalają zyskać ponadplanowe centymetry w umywalni.
21/10/01, 08:37:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.