Jak wybierać meble? Jakimi przesłankami się kierować przy wyborze mebli do różnorodnych pomieszczeń w mieszkaniu?

Przed wyborem mebli często zastanawiamy się, jaką z oglądanych wcześniej kolekcji kupić. Wiadomo, że najbardziej istotne dla nas jest to, aby nasz zakup był jak najbardziej udany, a meble mogły służyć przez co najmniej parę lat. Takie meble powinny być więc wytrzymałe, ażeby zbyt prędko nie pojawiały się żadne usterki.
Powinniśmy więc pamiętać, że walory użytkowe mebli, co oznacza także bezpieczeństwo ich użytkowania oraz trwałość, zależą od ich wykonania. I to się odnosi do każdego z rodzajów, czyli meble pokojowe (-> poznaj więcej), łazienkowe czy do kuchni.

meble
Autor: BI Watercooler
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Jakość wykorzystywanych materiałów jest niezwykle ważna, rozumieć przez to należy sposób złączenia elementów konstrukcji, stateczność a także sposób wykończenia. Są to najbardziej istotne wytyczne tego, czy konkretny mebel jest tak naprawdę wytrzymały i bezpieczny. Właściwie zaprojektowany mebel powinien mieć odpowiednio ukształtowaną strukturę techniczną, jaka będzie służyć potrzebom człowieka. najbardziej odpowiednie meble mają właściwe certyfikaty jakości, więc tego typu meble dobrze wybierać w pierwszej kolejności. Tego typu meble są niezwykle komfortowe, co jest najbardziej istotne jak wybieramy komplety wypoczynkowe do salonu, lecz również trwałe i bezpieczne w korzystaniu z nich, ma to właściwie znaczenie w każdej sytuacji, poznaj przykłady: . Najbardziej solidnym materiałem jest faktycznie drewno. Może być lite, jak i klejone oraz rattan. Jak chodzi o tworzywa drzewne, to bardzo ważne jest, ile wynosi ich poziom higieniczności, obecnie jednakże większość płyt spełnia najwyższe wymagania higieniczności klasy E1.

meble pokojowe
Autor: TNS Sofres
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Na pewno warto unikać mebli, w jakich znajdziemy zbytnio dużą ilość metalu, ale tylko w sytuacji, gdy w pokoju takich mebli (zobacz białe meble) jest co najmniej kilka. W przypadku mebli tapicerowanych warto zwracać uwagę na poziom materiałów wypełniających, czyli różnorodnych sprężyn, pianek, mat. Na jakość mebla wpływają również zastosowane połączenia konstrukcyjne. Są różne, jak połączenia adhezyjne (klejowe) albo połączenia łącznikowe. Tylko specjalne badania laboratoryjne są w stanie potwierdzić, czy dany mebel jest pod tym kątem właściwie wytrzymały, czyli bezpieczny. Zwracajmy więc uwagę, czy konkretne meble (http://meblehotelowe.wajnert.pl/portfolio-items/reno/) posiadają potrzebne atesty, jakie zapewniają zgodność stosowanych rozwiązań konstrukcyjnych z wymaganiami norm europejskich.


Sprawdź też

Nowe lokum dla rodziny - w jakie wyposażenie warto zainwestować?

mieszkanie
Autor: Scott Jordan
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
By nasze nowe albo wyremontowane lokum było funkcjonalne oraz estetyczne powinniśmy zadbać o jego właściwe wyposażenie. W jakie wyposażenie warto zainwestować, aby końcowy efekt był faktycznie zadowalający dla wszystkim domowników?
19/09/04, 09:18:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.