Jak najlepiej zaprojektować oświetlenie w swoim mieszkaniu, żeby należycie mogło spełniać swoją rolę

Oświetlenie w domu spełnia różne zadania, dlatego też niezwykle istotne jest jego należyte rozplanowanie. Podstawowym zadaniem, jakie pełnią lampy, jest zapewnienie światła w taki sposób, aby dało się normalnie mieszkać.
Lampy
Autor: Bill Wilson
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Kolejną funkcją, dla większości również istotną, jest funkcja dekoracyjna. I mowa jest tu zarówno o samym świetle, które dyskretnie może wyeksponować niektóre elementy wyposażenia albo zapewnić odpowiedni nastrój, ale także o lampach, które właściwie wybrane stanowiły będą jeden z istotniejszych elementów wyposażenia wnętrz. Tu ważne jest dopasowanie lampy do stylu i charakteru pomieszczeń, dlatego też lampy lampy spot light powinno się kupować dopiero po ustaleniu, jaki styl dane pomieszczenie będzie mieć. Jeśli ktoś w pokojach będzie miał stare, stylowe meble, to z pewnością nie będą tam pasować nowoczesne lampy z kryształami, za to do stali i szkła średnio się będą nadawały stylowe, z dużą ilością zdobień lampy (więcejprzeczytasz - http://kolory-swiatla.pl/pl/producer/TRIO/94/) salonowe . Szczęśliwie wybór oświetlenia w sklepach jest tak duży, że każdy bez problemów coś ciekawego dla siebie znajdzie.

Oświetlenie
Autor: Bill Wilson
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Zabierając się za realizację oświetlenia trzeba pamiętać o kilku istotnych rzeczach. W praktyce każde pomieszczenie pełni inną rolę i będzie także potrzebować innych lamp. W większych salonach doskonale sprawdzają się duże lampy, centralnie powieszone. Powinny one zapewnić wystarczającą ilość światła do oświetlenia całego pomieszczenia, z tego też powodu często mogą one mieć parę żarówek i system kontroli ich włączania. Niektórzy łączą rolę oświetlenia z zapewnieniem należytego przepływu powietrza, i kupują żyrandole z wentylatorem .


Sprawdź też

Propozycja interesujących produktów meblowych w sklepie

wystawa sklepu z mebami
Autor: Monika Ďuríčková
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Wystrój pomieszczeń jest bardzo ważnym elementem mającym wpływ na komfort mieszkania. Długie lata komunizmu odcisnęły swoje piętno w postaci wszechobecnych, niewyszukanych w formie meblościanek. Na dzień dzisiejszy najpopularniejsze w polskich mieszkaniach są elementy umeblowania sprzedawane w dużych sieciowych sklepach meblowych. W opozycji do tych marketów są profesjonalne salony oferujące meble, źródła światła i dodatki od najbardziej cenionych na świecie designerów. Jest to sprzęt dla osób lubiących przede wszystkim jakość wykonania, posiadających dobry gust i spore nakłady finansowe. W takich sklepach neizwykle chętnie zakupów dokonują profesjonalni dekoratorzy wnętrz.

Dobrze dopasowane do wnętrza nie tylko będą elementem dekoracyjnym, ale również zapewnią właściwy obieg powietrza. W łazience powinny się znajdować dwa źródła światła, jedno na górze oświetlające całe pomieszczenie, a drugie przy lustrze. Tak samo powinno być w kuchni, w niej dodatkowa lampka bardzo przydaje się nad blatem roboczym, precyzyjnie oświetlając miejsce gdzie przyrządza się posiłki.
19/09/06, 07:39:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.