Kilka pomysłów na dobry sen

Porządny sen jest nam bardzo potrzebny do prawidłowego funkcjonowania. Powinniśmy poświęcać na tę istotną czynność najlepiej 8 godzin. Jednakże w dzisiejszych czasach nie często nam się to udaje. Żyjemy w ciągłym pośpiechu. Najpierw praca, później zajęcia domowe i zajmowanie się pociechami. Zwykle nie mamy nawet czasu na prywatne drobne przyjemności, takie jak lektura ulubionej książki, czy obejrzenie interesującego filmu, nie wspominając już o pielęgnowaniu swoich pasji. Zazwyczaj w wolne dni próbujemy to nadrobić i wypocząć za cały tydzień. Niestety, to w taki sposób nie zadziała. Nasz organizm wymaga regularnego snu, aby mógł się regenerować. Stąd też trzeba dołożyć wszelkich starań, aby chociaż te parę godzin snu były niezmącone i przyjemne.
Materace Janpol
Autor: Janpol
Podpatrzone na: Janpol
Bardzo istotne jest otoczenie, w którym zasypiamy. Dlatego aranżacja sypialni to bardzo poważna kwestia. Najistotniejszym meblem w tym pokoju jest na pewno łóżko. To właśnie ono może zagwarantować nam dobry i spokojny sen. Jeśli jednak jest niewłaściwie dobrane, to nawet jeśli będziemy spać te wymagane 8 godzin, jesteśmy rano zmęczeni. Podstawa to komfortowy materac. Bardzo istotne są takżewkłady łóżkowe (do nabycia na ). Na te dwa elementy należy zwrócić szczególną uwagę, kupując łóżko.

Meble do sypialni najkorzystniej brać w komplecie z łóżkiem, wówczas unikniemy stylizacyjnego bałaganu. Sypialnia to miejsce, gdzie powinna panować szczególna harmonia. Zatroszczmy się o to, aby zawsze panował tam ład i porządek. Im mniej umieścimy w tym pomieszczeniu zbędnych przedmiotów, tym lepiej dla nas. Nie przesadzajmy z liczbą bibelotów, inaczej zagracimy naszą sypialnię i nie będziemy mogli się skoncentrować na odpoczynku. Pokój pomalujmy w ulubionym odcieniu, który jednocześnie powinien pasować do naszego charakteru.

Czy tego rodzaju wzmianka wywołała u Ciebie ciekawość? Jeśli tak, to poznaj ten bardzo wyczerpujący artykuł (http://www.wajnert.pl/kolekcje/meble-systemowe/pokoj-mlodziezowy). On z pewnością również okaże się warty zgłębienia.

Typy energiczne powinny wypróbować intensywne kolory, z kolei jednostki romantyczne będą się zdecydowanie lepiej czuły w pastelowych tonacjach. Można ustawić na oknie kwiatki w doniczkach. W tym pomieszczeniu doskonale radzi sobie aromatyczna lawenda, której przyjemny zapach pomoże nam bez problemu zasnąć.


Sprawdź też

Urządzamy najlepsze sypialnie

Stolik Fizz
Autor: Slide
Podpatrzone na: Dado Design
Sypialnia to szczególne miejsce w naszym mieszkaniu. W tym pomieszczeniu spędzamy sporą część doby. To miejsce, gdzie odpoczywamy po męczącym dniu. Tutaj także zapadamy w sen, a w końcu to od porządnego snu zależy następny dzień. Przyjemnie jest przebudzić się rano w pięknej scenerii. Miły ranek, który spędzamy w wygodnym łóżku z ukochaną osobą przy boku to najlepszy początek dnia. Zbieramy wówczas siłę i witalności, by podołać wszystkim wyzwaniom.
19/06/29, 07:04:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.