Łazienka na poddaszu. Projekty toalet, praktyczne wskazówki

Toaleta na mansardzie musi być komfortowa. Niestety bywa, iż gotowe projekty toalet nie spełniają naszych oczekiwań. Naprowadzamy co zrobić, żeby jedyny w swoim rodzaju klimat, jaki ma każda toaleta na poddaszu, nie był jej wyłącznym walorem. Przeczytaj, w jaki sposób urządzić przestrzeń mansardy, aby zaaranżować modną oraz funkcjonalną łazienkę.
Mansarda jest to część domu z reguły przeznaczona na sypialnie.

Skoro objaśniana kwestia Cię intryguje i musisz ją zbadać głębiej, więcej przeczytasz w treści (https://sklep.kunszt.pl/lozka-metalowe-c-1.html) - to nieco odmienny punkt widzenia na taką tematykę.

Na łazienki zostaje już wówczas mało miejsca. Jakkolwiek umywalnię na mansardzie trudniej wyekwipować aniżeli sypialnię. W alkowie łóżko można korzystnie postawić chociażby po paru próbach. Natomiast, raz postawioną ceramikę łazienkową czy kabinę prysznicową niełatwo przestawić. Skosy są dużym utrudnieniem w projektowaniu umywalni, dlatego należyte projekty łazienek są warte oddania im większej uwagi. Oglądając plan domku, trudno zorientować się, czy umywalnia na poddaszu będzie wygodna, a jej urządzenie nie sprawi kłopotu.
łazienka
Autor: Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe
Podpatrzone na: Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe


Sprawdź też

Kerasann ego dopomoże nam fantastycznie urządzić łazienkę

łazienka
Autor: Agnieszka Bykowska
Podpatrzone na: http://bykowskaagnieszka.wordpress.com/
Aranżując łazienkę, powinniśmy zatroszczyć się aby wszystko co się w niej znajdzie odpowiednio się prezentowało. Chodzi tu o to, aby prezentowała ona jednorodny styl, aby było widać, że okazuje się być zaaranżowana w stylu nowoczesnym, lub starodawnym, tak żeby wszystko było dobrze dopasowane.


Łazienka na mansardzie bardzo często przysparza wiele problemów przy wykańczaniu. Niemniej jednakże fabrykanci ceramiki łazienkowej wyszli klientom na przeciw i proponują wiele udogodnień, jakie możesz wykorzystać w łazience na poddaszu. Mamy m.in. możliwość zamówienia pod indywidualny wymiar ścianek do kabiny prysznicowej, dzięki temu umieszczenie jej nawet pod dużą pochyłością nie jest problemem; obniżone stelaże podtynkowe WC i bidetów - ledwo 80 cm wielkości - co umożliwia nam ich montaż przy niskich ściankach itp. Poddasze, to też pole do popisu dla architektów wnętrz. Projekty łazienek na mansardzie są nadzwyczaj dobrze przemyślana. Tam każdy wolny fragment przestrzeni pod ukosami jest spożytkowany na użyteczne wnęki, półeczki, skrytki, komody łazienkowe bądź siedzenia. Łazienka na mansardzie, mimo iż trudniejsza do urządzenia, przy zachowaniu wszelkich wytycznych dotyczących ergonomii i wygody korzystania, nie musi w niczym ustępować standardowym wnętrzom toalet.


Górny brzeg umywalki umieszczony jest na wys. 85 cm od poziomu posadzki. Aczkolwiek ścianka takiej wysokości starczy, aby wisiała przy niej umywalka, wygodniej będzie jednakże, gdy jest nieco wyższa. Dopiero jednakże ściana wielkości 190 cm pozwala na zawieszenie nad umywalką lustra. Umieszczając umywalkę w łazience na poddaszu, rezygnujemy więc z przeglądania się w trakcie mycia. Przed umywalką potrzebna jest przestrzeń wielkości 2 m. Nad samym brzegiem umywalki może być trochę niżej, bowiem korzystając z niej, nachylamy się. Potrzebne będą też baterie zlewozmywakowe.
20/04/28, 08:32:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.