Za sucho lub zbyt wilgotno w pomieszczeniu? Zakup urządzenia do nawilżania lub osuszania powietrze

Zbyt duża suchość, ale też problem ze zwiększoną wilgotnością to przyczyny częstych, wydawałoby się że błahych, dolegliwości. Niemniej jednak oba „stany” osłabiają nasz organizm, który nie będzie w stanie normalnie funkcjonować. Gdy natura nie pozwala ustabilizować problemu nadmiernej lub niedostatecznej wilgotności na pomoc przychodzą mechaniczne urządzenia. Do osuszania powietrza i nadawania większej wilgotności.


nawilżacz powietrza
Autor: KLIMA-TOP
Podpatrzone na: http://www.klimatop.pl
Spora podatność na suche powietrze zaczyna się z początkiem włączania centralnego ogrzewania. W czasie grzejących kaloryferów jesteśmy bardziej podatni - szczególnie gdy w warunkach grzewczych pracujemy - na nagły spadek poziomu koncentracji, suchą skórę i włosy.

Ten ekscytujący tekst zwyczajnie trzeba zgłębić. Dotyczy podobnej problematyki, zatem na pewno warto go przeczytać. Kliknij - szczerze zalecamy ten portal (https://drjanicki.pl/).

Niedaleka droga stąd do skumulowania się stresu, spowodowanego niewydajnością w pracy, rozdrażnieniem itp.

Jak zweryfikować, czy poziom wilgotności w salach jest właściwy lub ile brakuje do idealnej aury, czyli neutralności? Wystarczy posiadać na składzie higrometr, czyli sprzęt do pomiaru stopnia wilgotności powietrza. Wskazane jest żeby parametr oscylował pomiędzy 40 a 60 procent. Wskazania zbyt niskie lub wysokie od tych widełek (raczej mniejsze, w naszym klimacie problem dotyczy nadmiernej suchości) powodują, że trzeba zaopatrzyć się w nawilżacze pokojowe.

Przemysłowe osuszanie powietrza
Autor: US CPSC
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Dysponujemy ofertą wielorodzajową - mamy do dyspozycji nawilżacze tradycyjne, czyli podwieszane do kaloryferów, na parę, ewaporacyjne i ultradźwiękowe. Najprostsze są te tradycyjne, gwarantują przy tym oszczędność (zerowe zużycie prądu). Pochłaniają one ciepło emitowane przez kaloryfer, co powoduje parowanie z nich wody, a tym samym nawilżanie powietrza.


W porównaniu do pozostałych nawilżaczy - tradycyjne podwieszki są jednak mało wydajne. Wersje na parę w przypadku poboru energii stanowią zupełne przeciwieństwo tradycyjnych. Połączenie efektywności w nawilżaniu z oszczędzeniem energii można uzyskać wybierając nawilżacze ewaporacyjne, jak sprawdź tutaj. Wyróżniają się przy tym głośnym mechanizmem w trakcie wytwarzania wodnej „mgiełki”. Problem hałasu przy nawilżaniu pogodzimy wybierając nawilżacze ultradźwiękowe. Ponadto okazują się one wysoce energooszczędne. Ich właściciele muszą natomiast co jakiś czas wymieniać filtry, które ulegają ławtym zanieczyszczeniom.
23/10/10, 08:00:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.