Smyki często boją się ciemności, więc powinniśmy kupić wówczas lampkę nocną do ich pokoju

Wiele maluchów obawia się ciemności. Musimy im pomóc w owym niełatwym czasie.


Ten czas, gdy osesek obawia się ciemności, później przechodzi.


blaty
Autor: Sanitec KOŁO
Podpatrzone na: Sanitec KOŁO


firany
Autor: Holly Lay
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Nie powinniśmy zatem na maleństwo krzyczeć, czy przymuszać je do spania w ciemnościach. Może to tylko spowodować odwrotny efekt od planowanego i dziecko będzie się bało jeszcze bardziej.

Interesuje Cię opisywany wątek? Jeśli tak, to pod tym hiperłączem (https://mdlabels.pl/etykiety-wielowarstwowe/peel-and-read/) odnajdziesz podobne ciekawe dane, których nie stracisz z pamięci długo.

Najkorzystniejszym wyjściem wydaje się być w takiej chwili zamówienie lampki nocnej. Ma ona zwykle zakładaną niezwykle słabą żarówkę, aby nie raziła brzdąca w oczy. Chodzi przecież nie o to, żeby czytać przy niej książki, a by tylko dawała odrobinę światła, które rozproszy mrok. Przez to abażury tej lampy są zwykle wyprodukowane z kolorowego plastiku lub szkła. Wówczas światło będzie po prostu przytłumione. Najistotniejsze jest to, aby lampka nocna dla dziecka nie rzucała na sufit niefajnych cieni. Takich, które nasz szkrab mógłby poczytywać za czają się gdzieś upiory. Niektóre lampy mają świetną funkcję wolnego wygaszania się aż do zupełnego wyłączenia. Możemy ustawić jej czas działania na przykład na 2 godziny i będziemy pewni, że wtedy smyk na pewno uśnie. Są także takie modele, w których abażur się kręci. Wówczas na ścianach ruszają się małe światełka.


Sprawdź też

Top 5 - wyposażenie sypialni

Autor: jm3
Sen jest bardzo ważnym aspektem egzystencji człowieka. Umożliwia zregenerowanie energii, utraty napięcia. Spokojny sen o odpowiedniej długości działa pozytywnie na jakość życia. Człowiek niewyspany z kolei nie ma siły na zwykłe czynności. Niewyspanie implikuje także pogorszenie samopoczucia. Dlatego tak ważne jest, aby posiadać idealne warunki do snu. Sypialnia jest miejscem, które ma za zadanie spokojny sen umożliwiać.


Ten wolny i miarowy ruch działa na dziecko uspokajająco i pomaga mu szybciej zasnąć. Pamiętajmy o tym, by kupować lampki, które mają właściwe atesty i są przeznaczone dla małych dzieci. Najistotniejsze jest przecież bezpieczeństwo naszego szkraba.
23/11/18, 08:48:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.