Urok mebli kolonialnych - poznaj nowe trendy w aranżacji wnętrz

Kolonialne meble oraz dekoracje mają jakąś magię. Jak żadne inne przenoszą nas w inny, czarujący świat. Być może to zasługa kolorów, tak innych od tych do których się przyzwyczailiśmy? Miejsca, z którego pochodzą? Być może zapachu drewna?


Nie powinno to nikogo dziwić – drewno egzotyczne cechuje ciekawe ubarwienie. Począwszy od energetycznej żółci, ostrej czerwieni przez różne odcienie szarości. Co więcej, mają również wielce interesujący rysunek – od subtelnego rozmytego do zdecydowanych wzorów. To dlatego tak łatwo zwyciężają konkurencję z wszystkim znaną sosną tudzież dębem.

meble do jadalni
Autor: Meutia Widodo
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Fachowcy robią „wielkie oczy”, obserwując funkcjonujący w tym stylu miszmasz. Takiej mieszanki technik oraz form nie zobaczymy w żadnym innym.

Nie ociągaj się - naciśnij ten link piec do sauny opalany drewnem i ciesz się opublikowanymi tam kolejnymi postami. Na pewno pogłębią one Twą znajomość rzeczy na ów temat.

W jakich okolicznościach powstał ponadczasowy styl? Styl kolonialny powstawał w okresie, w którym europejscy koloniści osiedlali się w najdalszych zakątkach świata. Przywozili ze sobą z Europy meble, zaś miejscowi rzemieślnicy tworzyli ich kopie. Wyobraźmy sobie holenderskiego bogatego kupca, którego domem stają się Filipiny, wybiera się do warsztatu prowadzonego przez Chińczyka (to Chińczycy często parali się tam stolarstwem) i zamawia komodę. Takiej samej, jak w Europie, ulubionej w stylu rokoko, która przybyła z nim zza oceanu. Rzemieślnik jak najbardziej wykonał zadanie, ale z mahoniu, dodając przy tym swoje motywy. W Polsce największym powodzeniem cieszą się meble proste, np. meble z Indonezji, których największą ozdobą jest charakterystyczny kolor i faktura materiału, które można nabyć w tym miejscu www.


Drewno orientalne jest również przyjemne w dotyku. Ława do salonu powstała z oleistego teku, delikatnego jak aksamit mango, lub chłodnego wenge spowoduje, że salon nabierze zupełnie nowego charakteru.
Meble nie tylko prezentują się oryginalnie. To samo możemy powiedzieć o zapachu, który roztaczają. To zapach wosków, po których możemy z dużą pewnością odróżnić meble kolonialne od tych produkowanych w Europie. Wystarczy jeden mebel, aby nuta Orientu rozniosła się po całym mieszkaniu. Nie tylko wówczas gdy mebel dopiero przyjechał ze sklepu.
24/02/07, 18:05:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.