Przy pomocy oświetlenia LED można nadać wnętrzom niepowtarzalny charakter

O walorach żarówek LED można powiedzieć dużo. Kiedy już zdecydujemy się na tego typu żarówki, zaczynamy się zastanawiać, w jakich pomieszczeniach najlepiej je zamontować oraz jak je wykorzystać, by rezultat był zarówno praktyczny, jak i oryginalny wizualnie. Nad kuchennym blatem najlepiej zdecydować się na okrągłe, płaskie żarówki, takie jak mr16, lecz tego typu mocowanie nie wszędzie będzie najlepszym wyborem.

Żarówka ledowa
Autor: Butz.2013
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W sytuacji, gdy konieczna okazuje się być żarówka z nieco dłuższym, ale nadal kompaktowym i zwartym, mocowaniem, żarówka LED G9 sprawdzi się idealnie. Właściwie, dysponując tymi dwoma rodzajami żarówek LED, możemy zaprojektować zupełną aranżację oświetleniową w naszych domach. To, jaki efekt uda nam się osiągnąć, zależy w znacznym stopniu od naszej inwencji twórczej. Miejmy jedynie na uwadze, żeby decydując się na nietypowe rozwiązania oświetleniowe, nie zapomnieć o tym, że światło ma pełnić w domu głównie funkcję użytkową.

Zadbajmy o optymalne rozmieszczenie punktów świetlnych, tak, żeby wieczorami nie być zmuszonym do przemieszczania się po omacku. Jeżeli lubimy nostalgiczny, odrobinę tajemniczy nastrój, a ponadto pragniemy nieco zaoszczędzić, przemyślmy zakup specjalnych ściemniaczy – jedną z zalet żarówek LED jest to, iż są przystosowane do pracy z takimi właśnie dodatkami. Dzięki temu będziemy mogli kontrolować poziom jasności światła. Żarówki LED umożliwiają też wybranie kąta padania światła, w zależności od tego, jakiego typu soczewkę wybierzemy.

Wybierając żarówki nie zdziwmy się więc, iż żarówka LED G9 dostępna jest w wielu różnych wersjach. Jeśli mamy wątpliwości, na którą się zdecydować, dobrze jest poprosić o pomoc wykwalifikowanego sprzedawcę.

Żarówki LED nadają się doskonale nie tylko do podstawowego oświetlenia w pomieszczeniu. Dobrze wyglądają i dobrze spełniają swoją rolę, umiejscowione np. w szafce nad blatem roboczym w kuchni, w łazience nad lustrem, czy w przedpokoju przy listwie podłogowej. Aktualnie rynek oferuje oświetlenie LED w rozmaitych kolorach, dlatego nawet barwę światła możemy dopasować do aranżacji danego pomieszczenia. Pamiętajmy tylko, że jeżeli zdecydujemy się na światło niebieskie, fioletowe, lub [pościel bawełna] czerwone, nie powinno ono stanowić głównego oświetlenia danego pomieszczenia, ponieważ kolorowe światło jest w dłuższej perspektywie męczące dla oczu.
20/03/10, 08:33:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.