Oświetlenie w domu - fakty i mity

Niezależnie od tego gdzie się przebywa, oświetlenie jest niezwykle istotne. Pełni ono bardzo ważną rolę tam, gdzie nie ma dostępu do naturalnego światła słonecznego, czyli przykładowo w pomieszczeniach pozbawionych okien, zlokalizowanych pod poziomem ziemi. We współczesnym świecie człowiek nie wyobraża sobie codzienności bez światła elektrycznego. Od wielu lat przyzwyczajony jest do oświetlania pomieszczeń po zachodzie słońca z wykorzystaniem elektryczności, ponieważ jest to rozwiązanie skuteczne i opłacalne.

kryształowy żyrandol
Autor: Susanne Nilsson
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Elektryczne źródła światła pełnią funkcję nie tylko funkcjonalną, ale również dekoracyjną. Mogą przykładowo oświetlać jeden dowolny fragment otoczenia – do takich zastosowań służy oświetlenie punktowe patrz podkreślające pojedynczy element pomieszczenia. W sklepach ze sprzętem oświetleniowym można znaleźć rozmaite urządzenia do mieszkania, biura i pozostałych pomieszczeń. Na dzień dzisiejszy można wybierać także pod względem koloru światła. Większa część ludzi lepiej czuje się w pomieszczeniach oświetlonych żółtym światłem.

Lampy dekoracyjne
W Ostatnio dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju lampy ozdobne. Część z nich oprócz funkcji ozdobnej służy także do oświetlania wnętrz, inne dają jedynie niezbyt mocne światło (nasz odsyłacz).

Myślisz, że wymienione informacje są godne uwagi? Doskonale, zatem na pewno szczegóły tu sufit napinany cena opublikowane również Cię zaciekawią.

Do lamp dekoracyjnych zaliczają się między innymi lampy solne. Złożone są one z podstawy z żarówką oraz górnej części w formie odpowiednio ukształtowanej bryły soli. Lampy tego rodzaju są ciężkie i zazwyczaj kosztowne, jednak tworzą bardzo przyjemne ciepłe światło. Kolejnym przykładem są tak zwane lampy z lawą. Mają zazwyczaj formę stożka, jest w nich woda zmieszana z barwną parafiną. W wyniku rozgrzania się żarówki parafina zaczyna poruszać się w wodzie i tworzyć rożnych rozmiarów bąble.

Światło w kuchni
Kuchnia to pomieszczenie, gdzie dobre światło jest szczególnie istotne z uwagi na wykonywane tam precyzyjne czynności. Oświetlenie kuchenne serwis o oświetleniu to nie tylko górne światło. Wielu ludzi wykorzystuje duża liczbę mniejszych źródeł światła w kuchni, przykładowo koło okapu czy nad blatem do przygotowywania potraw. Nie powinno się również zapominać o niewielkim źródle światła do lodówki, gdzie jest ono bardzo przydatne. Lampy mogą się również okazać przydatne w małych wnętrzach przylegających do kuchni, pełniących rolę schowka lub spiżarni.
19/07/27, 07:05:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.