Uniwersalne meble - komody

Ich użytkowanie bywa zupełnie różne – komody, bo o nich mowa, posłużą jako dodatkowy, inspirujący mebel w domowym pokoju a w tradycyjnym wariancie stoją na nich nasze telewizory. Użyteczność i funkcjonalność salonowych komód zachęca zwolenników podobnych rozwiązań do wykorzystania ich do salonów.

Wybór odpowiedniej komody, biorąc pod uwagę bogactwo ofert i możliwości zakupu, nie należy do prostych. To zasługa oferty producentów - proponują nam bogactwo pomysłów, zwłaszcza tych komód już z górnej półki, za które trzeba zapłacić już większą sumę. W czym przebieramy? Komody z drewna indyjskiego, a może w wymyślnych kształtach?

wystrój wnętrz - komoda
Autor: Charlotte Marillet
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Chodzi o przechowanie ubrań, czy raczej o telewizyjny fundament? Do tego dochodzą opcje z komodami, które funkcjonują jako prowizoryczny stolik. Na ich blacie kawa czy bukiet we flakonie jakoś specjalnie nie dziwią. W sam raz współtworzą nastrój w salonie, czy poczekalni.

Podobnie sprawa wygląda z wachlarzem cen. Użytkowe komody, wyłącznie z funkcją skromnej półki znajdziemy nawet poniżej stu złotych. W takiej szafeczce nie zmieści się zbyt wiele, jakość specjalnie nie zachwyci też naszych oczu. W ekskluzywnych opcjach ów komoda jest meblem wyjątkowym, a rola półek okazuje się tutaj wyłącznie nieużytkowym dodatkiem.

Jeżeli po zapoznaniu się z tym tekstem myślisz, że warto byłoby głębiej poznać ten temat, to dodatkowo zerknij tutaj pułapka lepowa na myszy.

Tańsze komody to także praktyczne rozwiązanie dla wszystkich, którzy rozglądają się za pierwszymi meblami. To opcja szczególnie dla samodzielnych studentów czy pracujących w nierentownym zawodzie. Więcej info odnośnie tego tematu tu - funkcjonalne komody.

komoda
Autor: Thomas Quine
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Opcja wyboru przykuwającego designu, dodatkowe funkcje i … płacimy następne wydatki. Komoda za tysiąc zł oznacza już rangę salonu. Tutaj ten mebel wkomponowuje się w całość, np. pod pozostałe meble lub telewizor. Najbardziej ekskluzywne, z litego drewna i wbudowanym lustrem kosztują do kilku tysięcy złotych! Reasumując, do kolejnych setek dołożonych złotych wlicza się też najczęściej powierzchnia użytkowa reprezentacyjnego blatu komody. Kształtne cacka mogą mieć nawet do kilku metrów długości. W nich są też przedziałki na półki, sprzęt RTV albo pamiątki.

Wybór komody zależy zatem od praktycznego zastosowania w salonie. Design i walory estetyczne ściśle wiążą się z wyceną reprezentacyjnego mebla. W mieszkaniu z kominkiem i zestawem DVD stosownie dobrana komoda sprawdzi się idealnie.
23/11/19, 08:54:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.