Czy oświetlenie miast w technologii LED to rozwiązanie odpowiedniejszej niż dotychczasowe rozwiązania?

Szukanie oszczędności to istotna kwestia, która spada na głowę władz samorządowych w każdym mieście oraz w gminach. Najczęściej stosowanym sposobem jest oświetlanie ulic tylko przez kilka godzin wieczornych i porannych, żeby zaoszczędzić koszty związane z poborem energii. Jednostkowe gminy dają przykład, że jest lepszy sposób. Dzięki mądrej inwestycji w oświetlenie uliczne LED można rozjaśniać wszystkie drogi przez całą noc, przy równoległym obniżeniu kosztów co najmniej o połowę.
Bezsprzecznymi zaletami nowych systemów oświetleniowych jest energooszczędność oraz ochrona środowiska. Jupitery uliczne z wykorzystaniem technologii LED to obecnie najbardziej oszczędne źródło światła, które z powodzeniem można wykorzystać do oświetlania autostrad, rod, ulic, dróg ekspresowych, placów, parkingów, a także różnego rodzaju osiedli i zabudowań, które potrzebują stałego oświetlania w nocy.

Dzięki zastosowaniu nowatorskich technologii wydajność lamp LED sięga do 100 lumenów na watt, przy równoczesnym świetnym przystosowaniu do działania w ciężkich warunkach pogodowych. Tę drugą cechę uzyskuje się dzięki wysokiemu stopniu szczelności oraz ogromnej odporności na różnice temperatur. Przewagę nad lampami sodowymi zapewnia jednocześnie światło o wysokim kontraście i białej barwie, która fantastycznie imituje naturalne światło słoneczne. Badania wykazują, że przy
żarówki
Autor: Takver
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
zamontowanym świetle LED-owym łatwiej rozpoznaje się obiekty, kształty i kolory po zapadnięciu zmroku. Zmaksymalizowana widoczność i bardziej przyjazne dla ludzkiego oka oświetlenie to kolejne zalety tego typu rozwiązań.


Sprawdź też

Profile LED-owe – najnowocześniejsza technologia dla codziennego użytku

Ledowe oświetlenie
Autor: Blake Patterson
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Obecnie sporo osób zastanawia się, jakim sposobem jednocześnie zmniejszyć rachunki za prąd, dbać o środowisko i rozkoszować się znakomitymi produktami. Wbrew obiegowej opinii wyjście jest wyjątkowo łatwe – dobrze zainwestować w nowoczesne technologie.


To jednak nie wszystkie sposoby wykorzystania oświetlenia LED-owego na ulicach.

Zaintrygował Cię ten wpis? To fantastycznie! Nowe równie zajmujące wątki znajdziesz pod podanym odnośnikiem - tam czeka na Ciebie dalszy ciąg (https://www.takaposciel.pl/).

Dzięki zamontowaniu żarówek LED G4 możemy stworzyć idealne warunki do przemieszczania się w mieście po ciemku, oświetlając przejścia dla pieszych, przejścia na parkingach, chodniki, ścieżki rowerowe, skraje ulic. Żarówki LED G4 to niskonapięciowe żarówki wyprodukowane do minimalistycznych aranżacji świetlnych. Nie nadają się do zamontowania w lampach (sprawdź przykłady) ulicznych, ale świetnie sprawdzą się jako delikatna sygnalizacji świetlna, która ułatwiać będzie poruszanie się po ciemku nie tylko przechodniom, ale także rowerzystom i kierowcom. Żarówki G4 w technologii LED odznaczają się drobnymi gabarytami i dużą energooszczędnością, są więc doskonałą alternatywą dla żarówek halogenowych.
19/11/30, 07:10:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.