W jaki sposób kupić właściwe oświetlenie klatki schodowej?

Jednym z najistotniejszych pomieszczeń, jakie należy oświetlić są schody. Jest to ważne przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. Prawdą jest, że normalna lampa wieszana nie jest super rodzajem oświetlenia dokładnie dlatego, iż nie rozświetla dokładnie całej klatki schodowej. Problematyczne jest znalezienie takiego punktu na lampę, gdyż zasadniczo nie ma takiego miejsca, który oświetlałby wszystkie kąty. A gdy już takie miejsce istnieje, to problem sprawia zmiana żarówki, gdyż jest ono umiejscowione w bardzo trudno dostępnym punkcie.

Autor: mcginnly
Jest jednak kilka produktów, jakie są idealne w oświetlaniu schodów. Zaletą jest na przykład połączenie klatki schodowej z salonem lub innym pomieszczeniem, gdyż on dodaje ekstra światło i rozjaśnia przestrzeń schodów. Oprócz tego idealnym oświetleniem na klatce schodowej jest oświetlenie zainstalowane na stropie, na przykład za odsłoniętymi elementami belek.

Takie światło nie będzie dość silne, będzie jednakże wystarczające, by było bezpiecznie. Jeśli schody są umieszczone w innym wnętrzu najgorszym kłopotem jest to, że te schody nie posiadają ścian, a oświetlenie schodów musi być dopasowane do danego pomieszczenia. Dobrym wyjściem z sytuacji jest zamontowanieoświetlenia bezpośrednio na schody - szczegółowe informacje.

Sprawdź też

Żarówki LED gwarantują bardzo dobre oświetlenie i niezwykły klimat

mieszkanie
Autor: Marma Polskie Folie
Podpatrzone na: Marma Polskie Folie
W sklepie z oświetleniem, istnieje możliwość obecnie znaleźć spory wybór lamp, jakie instalowane są na ścianach, sufitach, a nawet na podłogach. Obecnie lampy są bardzo różnorodne nie tylko w kwestii zastosowania, ale także pod względem technicznym. Jest to wywołane postępem technologicznym, dzięki któremu lampy nie tylko zapewniają dobre oświetlenie, ale też pełnią istotną funkcję w estetyce pomieszczeń, jak też urządzeń.


Sprawdza się to zwłaszcza przy schodach samonośnych, w których oprawy schodowe LED będą znakomite, a również ich prezencja wzbudzi zachwyt, czy nawet zazdrość. Znakomitym pomysłem są również pojedyncze i małe punkty świetlne, na przykład w okrągłych obudowach. Są one montowane na wszystkich stopniach lub na jakimś z kolei. Wygląda się to niezwykle ładnie i nadaje piękna całemu pomieszczeniu.

Są jednak takie klatki schodowe, na których bardzo trudno założyć cokolwiek. W takim przypadku trzeba przeanalizować, czy wiszące lampy nie będą idealne. Powinno się po nie sięgać w ostateczności. W zamian powinno się zastanowić przykładowo nad kinkietami, które instaluje się na ścianach. Są o wiele bardziej komfortowe, jeżeli chodzi o zmianę żarówki. Perfekcyjnie jest wtedy, gdy punkty światła jest tak zainstalowane, iż sięga do wszystkich kątów. Należy także pamiętać to, że oświetlenie jest znakomitym detalem dekoracyjnym.
19/04/11, 07:24:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.