W jaki sposób kupić właściwe oświetlenie klatki schodowej?

Jednym z najistotniejszych pomieszczeń, jakie należy oświetlić są schody. Jest to ważne przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. Prawdą jest, że normalna lampa wieszana nie jest super rodzajem oświetlenia dokładnie dlatego, iż nie rozświetla dokładnie całej klatki schodowej. Problematyczne jest znalezienie takiego punktu na lampę, gdyż zasadniczo nie ma takiego miejsca, który oświetlałby wszystkie kąty. A gdy już takie miejsce istnieje, to problem sprawia zmiana żarówki, gdyż jest ono umiejscowione w bardzo trudno dostępnym punkcie.

Autor: mcginnly
Jest jednak kilka produktów, jakie są idealne w oświetlaniu schodów. Zaletą jest na przykład połączenie klatki schodowej z salonem lub [deratyzacja wrocław] innym pomieszczeniem, gdyż on dodaje ekstra światło i rozjaśnia przestrzeń schodów. Oprócz tego idealnym oświetleniem na klatce schodowej jest oświetlenie zainstalowane na stropie, na przykład za odsłoniętymi elementami belek.

Takie światło nie będzie dość silne, będzie jednakże wystarczające, by było bezpiecznie. Jeśli schody są umieszczone w innym wnętrzu najgorszym kłopotem jest to, że te schody nie posiadają ścian, a oświetlenie schodów musi być dopasowane do danego pomieszczenia.

Ten serwis internetowy materac 90x200 kokos ma fascynujące dane na omawiany temat, więc, jeśli ta kwestia Cię ciekawi, to zobacz to obowiązkowo.

Dobrym wyjściem z sytuacji jest zamontowanieoświetlenia bezpośrednio na schody - szczegółowe informacje.

Sprawdź też

Inwestycja w światło LED to najlepszy obecnie wybór. Sprawdź dlaczego diody LED pasują w każdym pomieszczeniu

żarówka
Autor: Jaroslav Dvorský
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Niektórzy mogą domniemywać, że inwestycja w lampy LED jest niezbyt warta swojej ceny, tym bardziej lampy sufitowe LED. Prawdą jest, iż te lampy nie są specjalnie tanie, lecz przecież za jakość czasem powinniśmy zapłacić. Dodatkowo, jest coś, co sprawia, iż dioda elektroluminescencyjna (czyli LED) jest inna, bardziej korzystna od standardowego systemu oświetlenia. To obietnica, to pozytywy, to wreszcie realna jakość. Przekonaj się dlaczego.


Sprawdza się to zwłaszcza przy schodach samonośnych, w których oprawy schodowe LED będą znakomite, a również ich prezencja wzbudzi zachwyt, czy nawet zazdrość. Znakomitym pomysłem są również pojedyncze i małe punkty świetlne, na przykład w okrągłych obudowach. Są one montowane na wszystkich stopniach lub na jakimś z kolei. Wygląda się to niezwykle ładnie i nadaje piękna całemu pomieszczeniu.

Są jednak takie klatki schodowe, na których bardzo trudno założyć cokolwiek. W takim przypadku trzeba przeanalizować, czy wiszące lampy nie będą idealne. Powinno się po nie sięgać w ostateczności. W zamian powinno się zastanowić przykładowo nad kinkietami, które instaluje się na ścianach. Są o wiele bardziej komfortowe, jeżeli chodzi o zmianę żarówki. Perfekcyjnie jest wtedy, gdy punkty światła jest tak zainstalowane, iż sięga do wszystkich kątów. Należy także pamiętać to, że oświetlenie jest znakomitym detalem dekoracyjnym.
21/01/13, 11:25:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.